LEGO DUPLO dla 2-3 latka (Ciuchcia) Pociąg parowy, towarowy, tory i wiadukt.

Chciałbym podzielić się opinią fajnej zabawki jaką dostał mój syn na drugie urodziny. Zabawka dość droga ale warta polecenia. Jak wiadomo Lego Duplo projektuje bezpiecznie i bardzo trwałe zabawki. Zestaw numer 10874 czyli Pociąg parowy to dobrze przemyślana zabawka zasilana czterema bateriami AAA (małe paluszki) z możliwością sterowania smartfonem – fajna sprawa dla dzieci starszych, które chcą bawić się z młodszymi.

Sam zestaw z pociągiem parowym nie ma za wiele torów i niestety, żeby ciuchcia fajnie pojeździła wypadałoby dokupić kolejne zestawy, z wiaduktem, zwrotnicami i przejazdami ze szlabanami. Oczywiście wszystko pasuje do innych klocków Duplo więc zabawa jest kreatywna i bez ograniczeń.

Lego Duplo pociąg i inne zestawy

Tory łączą się ze sobą bardzo łatwo i dwulatek sobie z nimi radzi świetnie. Sam moduł ciuchci jest solidnie wykonany i dopracowany tak aby prowadzić koła nawet po nierówno ułożonych torach na dywanie.

Bardzo fajną sprawą są klocki akcji, to takie specjalne płaskie podkładki, które kładzie się na tory a gdy pociąg przejedzie nad nimi wykonuje odpowiednie zadanie (zatrzymanie, cofanie, tankowanie, włączenie świateł i dźwięku)

Jeśli chodzi o sterowanie ciuchcią to po włączeniu jej małym przyciskiem pod spodem wystarczy ją tylko lekko popchnąć (przednie koła mają czujniki ruchu) i rusza w odpowiednią stronę. Wydaje się to trochę awaryjne rozwiązanie bo jest wrażenie, że coś się zaciera w środku ale jak na razie wszystko działa.

Seria pociągowa LEGO Duplo to zestawy:

  • Pociąg parowy 10884
  • Pociąg towarowy 10875
  • Tory kolejowe 10882
  • Tory kolejowe i wiadukt 10872

Na samym końcu wspomnę jeszcze o możliwości sterowania ciuchcią ze smartfona lub tableta. Celowo opis tej funkcji pozostawiłem na koniec aby potraktować to jako dodatek i nie używać za często.

Wydaje mi się, że dzieci w wieku 2-5 lat nie powinny bawić się smartfonem. Ale może te dzieci które już w tym wieku są uzależnione smartfonami i tabletami (przez wygodnych rodziców) powinny dzięki tej zabawce łagodne przejść proces odzwyczajania od ciągłej zabawy tylko przed ekranem do zabawy odpowiednimi zabawkami dla swojego wieku.

Jeśli powyższa treść była dla Ciebie pomocna to może Ty spróbuj pomóc innym:

Dodaj komentarz